Достапни линкови

logo-print

Кина бара дополнителни разговори за Иран


Кина денеска соопшти дека се уште има простор преку разговори да се реши проблемот со иранската нуклеарна програма. До ова рекација на Пекинг доаѓа ден откако рускиот претседател Дмитри Медведев изјави дека Москва е подготвена да разгледа нови санкции против Иран доколку таа земја продолжи да ги одбива меѓународните барања за запирање на збогатувањето ураниум.
XS
SM
MD
LG