Достапни линкови

logo-print

Шефот на ЕУЛЕКС во Белград


Шефот на ЕУЛЕКС Ив де Кермабон денеска треба да допaтува во Белград каде што ќе разговара со министерот за Косово и Метохија Богдановиќ во врска со повторното функционирање на Окружниот суд во северниот дел на Митровица. Српските медиуми потсетуваат дека до оваа посета доаѓа по минатонеделниот престој на минситерката за надворешни работи на Европската унија Кетрин Ештон на Белград.
XS
SM
MD
LG