Достапни линкови

logo-print

Руските сили убиле четворица бунтовници


Руските медиуми јавуваат дека силите за безбедност убиле четворица бунтовници во престрелка што се случила во севернокавказката република Ингушетија. Се прецизира дека руските сили изведуваат операција за откривање бунтовници во близина на Назран, најголемиот град во тој регион. Речиси една деценија по завршувањето на војната против бунтовнициte во Чеченија, руски безбедносни сили, како што наведуваат во Москва, ја продолжат битката против исламските милитанти во Северeн Кавказ.
XS
SM
MD
LG