Достапни линкови

logo-print

Армијата заведува ред во постземјотресно Чиле


Илјадници чилеански војници се распоредени во вториот по големина град во земјата, Консепсион, за да заведат ред, по масовните грабежи што уследија по разорниот земјотрес.
Вчера, полицијата уапси 160 луѓе што го прекршиле полицискиот час.
Во земјотресот загинаа повеќе од 700 луѓе, но властите стравуваат дека бројот на жртви може да биде поголем.
XS
SM
MD
LG