Достапни линкови

Земјотрес во Киргистан


Земјотрес со јачина од 5 степени го погоди Киргистан, објави американскиот геолошки институт. Епицентарот на земјотресот е на 75 километри од главниот град Бишкек.
XS
SM
MD
LG