Достапни линкови

logo-print

Иванов изрази сочуство за настраданите во Чиле


Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска испрати писмо со сочувство до претседателката на Чиле Мишел Бачеле за катастрофалниот земјотрес, соопштија од претседателскиот кабинет. Иванов изразил жалење за изгубените животи и за големите и ненадоместливи штети и изразил увереност дека меѓународната солидарност и хуманост ќе помогнат да се ублажат последиците од оваа невидена трагедија.
XS
SM
MD
LG