Достапни линкови

logo-print

Шефот на француската дипломатија во Србија


Министерот за надворешни работи на Франција Бернар Кушнер денеска во Белград ќе разговара со највисоките српски претставници за европските интеграции, унапредувањето на билатералната соработка, како и за прашањето за Косово. Меѓу темите на разговорите ќе биде и ангажирањето на Франција на развој на поширокиот регион и подобрување на односите меѓу Белград и Приштина. Предвидено е Кушнер да го посети и Косово.
XS
SM
MD
LG