Достапни линкови

logo-print

ТАВ ги презема аеродромите


Аеродромскиот систем на Македонија денеска официјално ќе биде преземен од концесионерот ТАВ од Турција. По тој повод, на терминалот на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје обраќање ќе имаат министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и генералниот оперативен директор на Холдингот ТАВ Мурат Орнекол.
XS
SM
MD
LG