Достапни линкови

logo-print

Стотици луѓе се заробени под урантините во Чиле


Во чиленскиот град Консепсион состојбата се влошува јавуваат новинските агенции. Најмалку 100 луѓе се заглавени под урнатините на 14 катна зграда. Властите соопштија дека досега извлекле 3 мртви тела од урантините на зградата. Полицијата со воден млаз се обидува да се справи со престапниците кои ги ограбуваат маркетите.
XS
SM
MD
LG