Достапни линкови

logo-print

Хамас бара продолжување на притворот за британски новинар


Воениот обвинител на Газа бара да се продолжи казната притвор за британскиот новинар, Пол Мартин уапсен пред две недели. Претставници на Хамас тврдат дека тој претставува безбедносна закана и ќе бараат од судот да го задржат уште 15 дена.Неговиот адвокат изјави дека процесот се третира како безбедносна мерка и се уште новинарот не е официјално oбвинет.
XS
SM
MD
LG