Достапни линкови

logo-print

Повлечени предупредувањата за Цунами


Американскиот центар за набљудување на Цунами бранови го повлече предупредувањето за нови бранови во сите земји на Пацификот. Јапонската метеоролошка служба соопшти дека степенот за опасност од цунами е вратен на нормално ниво.
XS
SM
MD
LG