Достапни линкови

logo-print

Подигнат Цунами бран од земјотресот во Чиле


Американскиот Центар за предупредување од цунами соопшти дека морското ниво покажува создадавање на цунами бран, но не се знае со која јачина може бранот да ја погоди крајбрежната област. За сега бројот на загинати од земјотресот во Чиле е околу 70 луѓе соопштуваат властите. Претседателката Бачелет нареди евакуација на луѓето од крајбрежните делови на земјата.
XS
SM
MD
LG