Достапни линкови

logo-print

Јанукович во понеделник во посета на Брисел


Новиот украински претседател Виктор Јанукович во понеделник ќе го посети Брисел, каде што ќе разговара со највисоките претставници на Европската Унија. Одлуката на Јанукович, неговата прва посета како претседател да биде Брисел, се толкува како негов обид да докаже дека не е про-руски оријентиран. По Брисел, на 5-ти март, е предвиено Јанукович да ја посети и Москва.
XS
SM
MD
LG