Достапни линкови

logo-print

САД го подржуваат територијалниот интегритет на Косово


Помошникот американски државен секретар Стујарт Џонс денеска во Приштина повтори дека САД го подржуваат територијалниот интегритет на Косово. Тој по средбата со државниот врв изјави дека се наоѓа на рутински консултации на Косово.
XS
SM
MD
LG