Достапни линкови

logo-print

Можна помош за ублажување на последиците од поплавите


Македонската влада размислува за можноста да им помогне на граѓаните кои претпеа штети во поплавените подрачја, изјави министерот за одбрана Зоран Коњаноски при денешната посета на едно од загрозените подрачја во Гостиварско. Тој најави формирање комисии кои ќе излезат на терен и ќе подготват извештаи што ќе бидат разгледани на седница на Влада.
XS
SM
MD
LG