Достапни линкови

logo-print

Германија со дополнителни сили во Авганистан


Германскиот Парламент денеска изгласа во Авганистан да бидат испратени уште 850 војници, како и мисијата да биде продолжена за уште една година. Германија има трет по големина контингент во НАТО силите во Авганистан од 4500 војници главно на северот на земјата.
XS
SM
MD
LG