Достапни линкови

logo-print

Состанок на Обама со правници за реформите во здравството


Американскиот претседател Барак Обама одржа седумчасовен состанок со правниците кои работат на реформирањето на американскиот здравствен систем. Обама изјави дека неговиот реформски план е „апсолутно критичен“ за одржлив економски развој. Републиканците, од друга страна, апелираат претседателот да престане со тековните реформски зафати и да преземе помали чекори.
XS
SM
MD
LG