Достапни линкови

logo-print

Уште 11 турски офицери обвинети за бунт


Турскиот суд обвини уште единаесетмина офицери за наводно планирање бунт против власта пред неколку години. Со тоа, бројот на приведени лица, обвинети за бунт против власта се искачи на 31 лице. Новите обвиненија беа покренати само неколку часа по ослободувањето на поранешни шефови на морнарицата и воздухопловните сили.
XS
SM
MD
LG