Достапни линкови

logo-print

Гадафи повика на Џихад против Швајцарија


Либискиот претседател Моамер ел Гадафи повика на Џихад, односно света војна против Швајцарија поради забраната на минарињата на џамиите. Гадафи исто така апелираше до сите муслимани да не купуваат швајцарски производи и да не патуваат со швајцарски превозници. Од министерството за надворешни работи во Берн одбија да ги коментираат апелите на Гадафи.
XS
SM
MD
LG