Достапни линкови

logo-print

Експлозија на бомба во близина на трговски центар во Кабул


Бомбаш самоубиец детонирал експлозивна направа во близина на најголемиот трговски центар во главниот град на Авганистан, Кабул. Портпаролот на полициските сили ја потврди информацијата за нападот, додавајќи дека по експлозијата имало и истрели од огнено оружје. Засега нема информации за евентуални жртви.
XS
SM
MD
LG