Достапни линкови

logo-print

Американски брод на грузиско пристаниште


Американски воен брод се усидри денеска на Грузиското пристаниште за заеднички вежби со Грузија на Црното море, изјавил американскиот воен претставник, Џон Хол. Американската војска соопшти дека целта на посетата на пристаништето Поти кое се наоѓа на 50-тина километри од границата со Абхазија е да им се помогне во обуката за безбедност на грузиските крајбрежни чувари. Во меѓувреме Русија е во процес на договарање да отвори воена база во соседна Абхазија.
XS
SM
MD
LG