Достапни линкови

logo-print

Сунитските политичари нема да ги бојкотираат изборите во Ирак


Сунитскиот политички блок се откажа од идеата да ги бојкотира престојните парламентарни избори на 7-ми март, во Ирак.Лидерот на Националниот фронт за дијалог , Салех ал Мултаг изјави денеска дека не сака со бојкотот на изборите да им даде шанса на противниците да го поткопаат нивниот проект, па затоа коалицијата Иракиа решила дека ќе учествува силно и активно во изборите.
XS
SM
MD
LG