Достапни линкови

logo-print

Осудени за убиства на расна основа во Русија


Група од руски националисти денеска се осудени за неколку убиства на расна основа во Русија.Членовите на групата кои себеси се нарекуваат „Бели Волци “ се осудени на затворска казна од 6 до 23 години пренесуваат руските новински агенции.
XS
SM
MD
LG