Достапни линкови

logo-print

Франција пред ЕУ ја брани одлуката за продажба на воен брод на Русија


Францускиот министер за одбрана, Ерве Морин изјави денеска дека продажбата на воен брод на Русија не треба да се третира како тоа да е поранешниот Советски Сојуз. Тој на состанокот на министри за одбрана на Европската Унија истакна дека ја разбира загриженоста на Балтичките земји за намерите на Москва но не треба тоа да ја исклучива Русија од партнерството за мир и безбедност во Европа.


XS
SM
MD
LG