Достапни линкови

logo-print

МВР бара повторно отварањена истрагата за смртта на Борис Трајковски


Македонското министертво за внатрешни работи бара од јавното Обвинителство повторно да ја отвари истрагата за несреќата во Мостар каде загина претседателот Борис Трајковски. Повторно покренување на истрагата бара и швајцарскиот европратеник Андреас Грос. Утре навршуваат 6 години од авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски.
XS
SM
MD
LG