Достапни линкови

logo-print

Авганистан бара екстрадикција на талибанците уапсени во Пакистан


Авганистанската влада соопшти дека побарала екстрадикција на талибанскиот командант, кој бил уапсен во минатиот месец во Пакистан. Двете влади постигнале начелна согласност за екстрадикцијата на Мула Абдул Гани Барадар, како и за уште 42-ца талибанци, кои се уапсени во Пакистан.
XS
SM
MD
LG