Достапни линкови

logo-print

Состанок за Стратегијата за Дунавскиот регион


Високи претставници на Европската Унија одржуваат денеска состанок во Будимпешта за Стратегијата за Дунавскиот регион. Покрај земјите членки на Унијата, во овој проект се вклучени и Хрватска, Србија Босна и Херцеговина, Црна Гора, Молдавија и Украина.

XS
SM
MD
LG