Достапни линкови

logo-print

Ахмадинеџат во посета на Сирија


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат пристигна денеска во Дамаск на разговори со сирискиот претседател Башар Ал Асад. До средбата доаѓа само еден ден откако американскиот државен секретар Хилари Клинтон ја повика Сирија да се дистанцира од Иран поради спорот со меѓународната заедница во врска со нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG