Достапни линкови

logo-print

Милошоски во Берлин се среќава со својот германски колега


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска во Берлин ќе се сретне со неговиот германски колега , Гвидо Вестервеле. Средбата ќе биде прва официјална на министерско ниво по изборот на либералот Вестервеле за министер за надворешни работи, кој во октомври 2009 година ја наследи функцијата од Франк Валтер Штајнмаер. Се очекува министрите да разговараат за интензивирање на билатералните односи во сите области од заемен интерес, соопштуваат од македонското МНР.
XS
SM
MD
LG