Достапни линкови

logo-print

ЕУ со препорака за преговори со Исланд


Европската Унија денеска препорача почеток на преговори за приклучување на Исланд кон Унијата.Ова денеска го соопшти еврокомесарот за проширување Штефан Филе во Брисел. Тој исткна дека е задоволен што со ова се покажува дека Европската Унија нема тенденција да се шири само кон земјите од Западен Балкан туку и кон северниот дел на Европа.
XS
SM
MD
LG