Достапни линкови

logo-print

Нови осомничени за убиството на командантот на Хамас


Полицијата во Дубаи соопшти дека идентификувала уште 15 нови осомничени за убиството на воениот командант на палестинкиот Хамас, Махмуд ал Мабхоух.Засега вкупниот број на осомничени за убиството во хотелот во Дубаи е 26 од кои поголемиот дел од осомничените имаат европски пасоши. Хамас заедно со властите во Дубаи се сомневаат дека порачател на ова убиство е израелскиот Мосад, а Израел ги дематираше ваквите обвинувања.
XS
SM
MD
LG