Достапни линкови

logo-print

Средба на Милошоски и Вестервеле


Македонскиот министерот за надворешни работи, Антонио Молошоски утре во Берлин ќе се сретне со шефот на германската дипломатија Гвидо Вестервеле.Во соопштението на министертво се вели дека на средбата очекуваат да се разговара за интезивирање на билатерлните односи.
XS
SM
MD
LG