Достапни линкови

logo-print

Уапсени атентатори на дагестански министер


Руските власти соопштија дека се уапсени осомничените за ланското убиството на министерот за внатрешни работи на Дагестан.Според полициските извештаи петмина се осомничени за поврзаност со убиството на министерот Алдигереј Магомедтагиров. Ова убиство го привлече светското внимание кон Дагестан за зголеменото насилство предизвико од исламистичките бунтовници, пренесуват новинските агенции.
XS
SM
MD
LG