Достапни линкови

logo-print

Напад во Кандахар


Авганистанската полиција сопшти дека денеска двајца луѓе на мотоцикл застрелале едно официјално лице во Кандахар. До убиството на Абдул Маџид Баби, шеф за информирање во Кандахар, доаѓа во моментот на голема офанзива на силите на НАТО против талибанските милитанти во соседната провинција Хелманд.
XS
SM
MD
LG