Достапни линкови

logo-print

Турски офицери обвинети за заговор против владата


Судот во Истанбул соопшти дека седуммина турски воени офицери со високи чинови, од кои двајца се уште се во активна служба, се обвинети за подготвување преврат против турската владата, пренесоа агенциите.Турската полиција приведе 50 офицери од неколку турски окрузи поради сомнение за заговор против владата на премиерот Ердоган.
XS
SM
MD
LG