Достапни линкови

logo-print

Ристевски денеска настапува во велеслалом на ЗОИ во Ванкувер


Третиот македонски спортист на 21 те Зимски олимписки игри во Ванкувер, Антонио Ристевски, денеска ќе го има свој настап на патеката за велеслалом. Ристевски го има стартниот број 77, а пријавени се вкупно 103 натпреварувачи.
Почетокот на натпреварот е во 18 часот и 30 минути по македонско време.Ристевски ќе настапи и на претпоследниот ден на ЗОИ во трката во слалом.
XS
SM
MD
LG