Достапни линкови

logo-print

Полиција околу куќата на Ратко Младиќ во Белград


Околу куќата на хашкиот обвиненик Ратко Младиќ на Баново брдо во Белград се наоѓа полиција, јави белградското радио Б92. Потрагата по него почнала утрово околу осум часот. Според соседите во неговата куќа се наоѓал неговиот син Дарко. Последната голема акција на потрага по Ратко Младиќ се случи во октомври минатата година во околината на Нови Сад. Ратко Младиќ, бивш командант на боснаксите срби, е обвинет за геноцид и воени злосторства во војната во Босна и Херцеговина.
XS
SM
MD
LG