Достапни линкови

logo-print

Ирачките политичари велат дека христијаните се мета на политичко насилство


Кандидат на парламентарните избори во Ирак, Емад Јакоу денеска изјави дека христијаните секојневно се мета на политичкото насилство во земјата. Јакоу додаде дека ова прашање наидува на молк од Владата. Тој истакна дека Мосул е само едно од местата каде што се случуваат политичките насилни препукувања меѓу арапските и курдските Ирачани.
XS
SM
MD
LG