Достапни линкови

logo-print

Министерите на ЕУ го осудија убиството на командант на Хамас


Министерите за надворешни работи на Европската Унија го осудија убиството на еден од лидерите на палестинкиото движење Хамас во хотел во Дубаи. Тие ја осудија и употребата на фалсификуваните европски пасоши од осомничените за убиството .Министрите во заедничкото соопштение наведуваат дека таквата ситуација и новонастанатите проблеми не придонесуваат за мир и стабилност на Блискиот Исток.

XS
SM
MD
LG