Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад во Пакистан


Пакистанската војска соопшти дека при бомбашки напад во Мингора загинале најмалку 6 луѓе, а 10-тина се ранети. Нападот се случил во близина на авганистанската граница, каде минатата година пакистанската војска извршила напад врз Талибанците кои тврделе дека ја имаат власта во таа област. Според неофицијални информации на новинските агенции, пред екплозијата во таа област поминувал воен конвој.
XS
SM
MD
LG