Достапни линкови

logo-print

Најмалку 16 луѓе се убиени во Ирак


Ирачките власти соопштија дека вкупно 16 луѓе денеска се убиени во Ирак на две недели пред престојните парламентарни избори. Во еден инцидент исечени им се главите на 8 луѓе ,а во друг инцидент се убиени ирачки војници и полицајци во градот Мосул. Во градот Рамади бомбаш самоубиец со возило влегол во Министертвото за внатрешни работи. Во експлозијата загинале тројца вработени во министертвото и едно 6 годишно момче. Застрелан е денска и еден претставник на министертвото за образование во Багдад.
XS
SM
MD
LG