Достапни линкови

logo-print

Убиени над 30 цивили во Авганистан


Авганистанската влада соопшти дека во воздушен напад на НАТО во централната провинција Урузган, загинале над 30 цивили. Според НАТО, цивилите загинале при нападот на конвој возила во кои се верувало дека има бунтовници. Командантот на НАТО Стенли Мек Кристал му се извини на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи за овој инцидент.
XS
SM
MD
LG