Достапни линкови

logo-print

САД го зголемуваат притисокот за санкции против Иран


Соединетите Американски Држави ќе го зголемат притисокот за спроведување санкции против Иран поради неговата контроверзна нуклеарна програма. Американскиот генерал Дејвид Петраус изјави дека никој нема да се противи на одлуката на Соединетите Држави, како и на другите големи земји, бидејќи тие им дадоа шанса на иранските власти прашањето да го решат на дипломатски начин.
XS
SM
MD
LG