Достапни линкови

logo-print

Уапсен еден од најбараните лидери на Талибанците во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека во северозападниот дел на земјата е уапсен еден од десетте најбарани лидери на Талибанците, Мулви Кабир. Полицијата го уапсила Кабир во регионот Нав Шера, благодарение на командантот на Талибанците, Мулах Барадар, кој беше уапсен на 18 јануари по американско- пакистанската операција. Кабиер е и поранешен лидер на Талибанците во авганистанската покраина Нангахар.
XS
SM
MD
LG