Достапни линкови

logo-print

Светските лидери на Самит за нуклеарна безбедност во Вашингтон


Германската влада соопшти дека Канцеларката Ангела Меркел ја прифатила поканата на американскиот претседател Барак Обама да присуствува на априлскиот самит за меѓународна нуклеарна безбедност. Обама ги повикал светските лидери во Вашингтон за да изнајдат заеднички став за заштита од нуклерно оружје и нуклеарни материјали.
XS
SM
MD
LG