Достапни линкови

logo-print

Холбрук ја заврши турнејата на Централна Азија


Американскиот пратеник за Авганистан и Пакистан, Ричард Холдбрук ја заврши неговата обиколка на Централна Азија. Тој изјави дека целта на неговата турнеја била да разговара со лидерите од регионот за решавање на проблемите во Авганистан. Холбрук го нарече Казахстан „солиден стратегиски партнер“.
XS
SM
MD
LG