Достапни линкови

logo-print

Опозицијата во Црна Гора бара итна седница за безбедност


Лидерите на трите поголеми опозициски партии во Црна Гора најавија денеска дека ќе бараат од Претседателот итна седница на Советот за одбрана и безбеднот. Ваквото барање следува по вчерашниот напад на лидерот на „Движењето за промени“ , Небојша Медојевиќ пред зградата во која живее, јавуваат црногорските медиуми. Поголемиот дел од партиите во Црна Гора реагирале и го осудиле ваквиот инцидент.
XS
SM
MD
LG