Достапни линкови

logo-print

Уапсени над 30 неонацисти во Хрватска


Хрватската полиција соопшти дека уапсила 35 неонацисти кои помагале во подготовките за концертот на германска нацистичка рок група „Блу Макс“. Хрватските медиуми известуваат дека меѓу уапсените се и неколку членови на бендот. Началникот на полициската станица, Абел Цар изјави дека уапсените се осомничени за нарушување на уставниот поредок и за предизвикување на национална и верска омраза.XS
SM
MD
LG