Достапни линкови

logo-print

Експлодирале бомби во две училишта во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека експлодирале бомби во две машки училишта во северниот дел на земјата близу границата со Авганистан. Властите се сомневаат дека станува збор за талибанска група која се обидува да се одмазди за нападите врз исламичките бунтовници во регионот. Жртви и повредени од екплозиите нема, причинета е само материјална штета.
XS
SM
MD
LG