Достапни линкови

logo-print

Последна почит за Кумариташвили


Илјадници Грузици денеска му оддадоа последна почит на 21 годишниот санкач Нодар Кумариташвили. Санкачот загина пред една недела на тренинг на патеката за санкање на Олимписките игри во Канада. Меѓународната санкачка федерација соопшти дека ги разгледува можностите да се подобри безбедноста и да се намали брзината на спустот на патеката каде што загина Кумариташвили.
XS
SM
MD
LG